Piesakies jau tagad uz septembra jauno komandu

kaulini

Ap 12 metodēm

Ap 45 spēļu kategoriju

Ap 500 spēles

gramatas

Improvizācijas teorija un vēsture

Pasaules un Latvijas aktualitātes

Rakstiski materiāli

Cilveki

Individuāla pieeja

Sava potenciāla atvēršana

Draudzīga atmosfēra

laiks

2 stundas nedēļā

Regulāri apmeklējumi

Izrāžu apmeklējums par brīvu


money

Mēneša abonements 30€

Viena nodarbība 8€

karteMatīsa iela 49

Rīga

 

 

kalendars

 Jaunais sastāvs – Otrdienās, 19:00 – 21:00

Pamatsastāvs – Ceturtdienās, 19:00 – 22:00


TeaTree improvizatori man ļāva paskatīties uz saviem kompleksiem un bailēm no alternatīva skatu punkta, kā arī pārvērtēt savas attiecības ar cilvēkiem plašākā kontekstā. TeaTree noteikti ir kaut kas daudz vairāk nekā vienkārši interesanti. Tas ir intensīvs darbs pašam ar sevi un nepārtraukta sevis provocēšana, lai tiektos tālāk un sasniegtu vairāk. Pat ja neaizrauj viss augstāk minētais, improvizācijā ir daudz interesanta, ko atklāt ikvienam.

 

Jānis Freimanis

Projekta vadītājs kompānijā, WARP

Improvizācijas teātris man ir palīdzējis izmēģināt jaunas komunikācijas formas un iemācījis vieglāk komunicēt ar kustībām. Vēl šobrīd teātra prasmes pielietoju profesionālās gaitās, publiskajās uzstāšanās un rakstot lugas.

Kalvis Lauskis

Rakstnieks

Improvizācija, manuprāt, ir tāds universālais ierocis. Ja tu iemācies šo ieroci pārvaldīt, tu vari būt universālais kareivis. Apgūstot improvizāciju, esmu iemācījies domāt un reaģēt daudz ātrāk, es iemācījies ne tikai ļauties fantāzijas lidojumam, bet šo lidojumu kontrolēt. Turklāt tas ir lieliski pavadīts laiks, ar fantastiskiem cilvēkiem.

Agris Krapivņickis

LKA dramatiskā teātra aktieri (students)

Tas ir bijis viens no maniem labākajiem laikiem. Improvizācija ārste dvēseli dodot gan taviem dēmoniem, gan enģeliem brīvību drošos apstakļos. Tea Tree komanda patiesi atbalsta tevi šajā procesā, jo katrs ir pilns ar mīlestību pret to, ko dara, kā arī katrs ir viekārši foršs cilvēks. Iesaku pievienoties ja gribi labi pavadīt laiku jautrā kompanijā kur tu vari tiešam būt pats par sevi.

Diana Stadņuka

māksliniece un dizainere

Foršākā lieta, kuru es ieguvu spēlējot improvizācijas teātri – draugi ar kuriem teātri varam spēlēt jebkur un ikvienā situācijā, nedomājot, ko par mums domās. Droši vien, ka to var saukt par brīvības sajūtu un spēju būt sev pašam. Vēl, kopš tā laika, man vairs nav bail uzrunāt svešus cilvēkus, ja ir kāda vajadzība, piemēram, paprasīt, kur veikalā ir piens. Nemaz nerunāsim par to, ka iemācījos arī publiski uzstāties, uzlabot runas spējas, pārliecību par sevi un atvērt kaut kādu savu radošo čakru.

Alise Pabērza

Mūzikas industrijas darbiniece, (TIT improvizācijas teātra dalībniece)

Kur vēl es varētu būt viss, kas vēlos būt, ja ne improvizacijā? Kur vēl es varētu satikt cilvēkus ar tik pat lielu dīvainuma procentu kā man (Mairitai ir pats lielākais dīvainuma procents, bet tieši tāpēc arī bija tik jautri macīties). Impro laikus atceros ar tādu crazy pieskaņu, bet kā citādāk! Izrādes bija super, mēs vienmēr bijām sagatavoti un tēmas izvēlē visi dalījāmies ar viedokļiem un beigu beigas vienmēr sanāca kas ļoti sakarīgs. Man pietrūkst impro laiki!

Krista Briģe

Medmāsa, (TIT improvizācijas teātra dalībniece)

Darbojoties impro mēģinājumos iemācījos ātri un nesāpīgi reaģēt uz lietām, kas ļoti palīdz ikdienā, kā arī, piemēram, prezentācijās un publiski uzstājoties. Impro mēģinājumi palīdz reaģēt uz apkārtnotiekošo, iemāca izmantot asociatīvo domāšanu.

Krišjānis Elviks

Zona projekts menedžeris

Atceros savu pirmo nodarbību ar frāzi, ka improvizēt var nepareizi un neesmu pietiekami ekspresīvs, ja runa ir par reakciju. Ar laiku pateicoties TeaTree kolēģiem un Mairitai iemācijos izvairīties no iedomātajām lodēm, pieņemt nēesošo jaundzimušo kā savējo, būt Deivids Bovijs vai Ance Krauze tikai tapēc, ka skatītājs izlēma tā. Katrā ziņā, viss ko atceros man asiocējas ar brīvu atmosfēru un Mairitas nervos griezošo smieklu troksni. TeaTree dodu piecas karotes no piecām!

Rūdolfs Packēvičs

Pārdošanas menedžeris

Laiku, ko pavadīju ar Teatree, atminos nepiespiestu un pozitīvu emociju pilnu. Iemācījos nebaidīties no izgāšanās un vairāk paļauties uz instinktiem. Ļoti forša pasniedzēja un draudzīgi, pretīmnākoši improvizācijas biedri. Noteikti iesaku, ja ir vēlme izkopt savu laisko garu un iemācīties biežāk likt to lietā dažādās dzīves situācijās.

Denis Tulpe

Komiķis

Improvizācija nav būt aktierim vai but uz skatuves vai būt smieklīgam. Improvizācija ir vienīgais veids kā iemācīties dzīvot tā, lai katrs mirklis būtu brīvs no stresa. Tu vairs nekad nejutīsi satraukumu runājot 200 cilvēku priekšā un nekad vairs nejutīsies neērti iepazīstoties ar jauniem cilvēkiem. Impro ir prāta brīvība.

 

Gunta Bāriņa

Kino producente

TeaTree man bija kā otra Ģimene, viens otru motivē un ceļ augšup! TeaTree nav kā visi pārējie impro teātri, un to var redzēt arī izrādēs, viņi ir tie “citādie”, tie kuri grib mainīt un maina Improvizācijas teātra pamatus un kultūru Latvijā. Cilvēki un atmosfēra, kura valdīja mēģinājumos, bija viens no galvenajiem faktoriem, kas mudināja nekavēt mēģinājumus. Nenožēloju nevienu brīdi kuru esmu pavadījis ar šo fantastisko trupu un tās Kodolu – Mairitu.

Artūrs Aizikovičs

projektu vadītājs

Esot Tea Tree un mācoties Mairitas pavadībā, tā ir lieliska iespēja atraisīt sevī ne vien tādu abstraktu lietu kā radošums, bet arī atbrīvoties no kūtruma vai bailēm. Iespēja uzstāties pasākumos un dažādās vietās Latvijā deva pārliecību un mazināja nedrošumu par sevi. Iesaku pamēģināt ikvienam, kam ir interese par skatuves mākslu vai arī domā, ka piemīt humora izjūta.

Kārlis Upsavs

Reklāmas projekta vadītājs

Būt par TeaTree biedru man sagadāja ļoti daudz prieka, daudz pozitīvu emociju un imteresantas zināšanas. Vienmēr ar prieku devos turp un vēl ar lielāku prieku mājup. Novēlu ikvienam baudīt un priecāties par to ko paveic Mairita ar savu lielisko komandu, un ja ne būt starp viņiem tad vismaz atrast laiku, lai pabaudītu kādu no izrādēm, jo tā ir pozitīvisma deva visam vakaram. Liels paldies Mairitai par to ko esmu guvusi atrazdamās starp jums!

Sintija Beiere

Tērpu stila speciāliste (stiliste)

Improvizācijas dēļ es paaugos. Kā cilvēks, kā personība. Iekš TeaTree man pavērās vēl nezināmi čakras dobumi, kas man palīdzējuši parastajā un nomāktajā ikdienā. Improvizācija ir darbs, un mana labākā darba vieta ir un paliek TeaTree.

Daniēls Portnajs

Izgudrotājs

Improvizācijas teātris ir kā peldēties jūrā pa pliko – brīvība un bailes, ka krabis kaut kur ne tur neierāpo. Esmu izdzīvojusi tūkstots dzīves un cilvēkus ar šo kolektīvu un šīs pieredzes ņemu sev līdz kabatā diendienā.

Dana Jurkjāne

Radošais / Copywriter

Mairita Strūberga

Mairita Strūberga

Vadītāja un dibinātāja

IZGLĪTĪBA:

 • 2010 – 2014 Latvijas Kultūras Akadēmija, Audiovizuālā un skatuves mākslas teorija, Bakalaura grāds
 • 2007 – 2010 Tukuma Raiņa Ģimnāzija, vidusskola
 • 2004 – 2007 Siguldas Valsts Ģimnāzija, pamatskola
 • 2001 – 2009 Tukuma Mūzikas skola, Klavierspēles programma

KURSI, STUDIJAS UN MEISTARKLASES:

 • 2016 Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija, pedagoģijas kursi B programma (72 st.)
 • 24.-25.10.2016 Kevina Skota meistarklases “Comic Devices” un “Action Improv” – Organizēšana,  tulkošana, piedalīšanās
 • 14.-16.05.2015. Džima Libija meistarklases (Jim Libby, Austrija) “Stāsta veidošanas pamatprincipi” – Organizēšana, tulkošana, piedalīšanās
 • 04.-05.03.2015 Džima Libija (Jim Libby, Austrija) meistarklases “Pamati improvizācijas teātrī” – Organizēšana, tulkošana, piedalīšanās
 • 21.02.2015 Londona “The Nursery” meistarklase “La Ronda” garā formāta apgūšana
 • 21.-25.10.2014. Taras Defrancisko (Tara DeFrancisco, Čikāga, ASV) Meistarklase “Harolds” – Piedalīšanās
 • 9.-10.02.2014. Andersa Selina (Anders Celin, Zviedrija) Meistarklase “Stand-up, joku rakstīšanas formulas” – Organizēšana, piedalīšānās
 • 02.02.2014 Meistarklase Amsterdamas Improvizācijas festivāla ietvaros “Dažāda naratīva iespējas” – Piedalīšanās
 • 17.-19.09.2014 Džima Libija (Jim Libby, Austrija) meistarklases “Pamati improvizācijas teātrī”;
 • 14.-16.08.2012 Gitis Padegimas kursi “M.Čehova metodes pielietojums radošā potenciāla realizēšanai, iztēles bagātināšanai un skatuvisko tēlu veidošanai” – Piedalīšanās
 • 17.-19.08.2011 Inese Upeniece, Kaspars Žūriņš, Elmārs Seņkovs tālizglītības kursi “Inovācijas skolēnu teātra darbībā”- Piedalīšanās

DARBA PIEREDZE:

 • 2013 – pašlaik Tea Tree improvizācijas teātris, vadītāja un dibinātāja
 • 2016 – 2017 Jauniešu Interešu centrs “Mērķis” Improvizācijas teātra pulciņa skolotāja
 • 2011 – 2012 Deju studija “Moon”, deju pasniedzējas asistente, horeogrāfe
 • 2010 – 2012 Improvizācijas teātra “TIT” vadītāja un dibinātāja

MEISTARKLAŠU VADĪŠANA:

 • 17.06.2017 Give and Get Festivāls “Spontanitāte” meistarklase
 • 15.05.2017 Latvijas Nacionālā Bibliotēka “Kā saspēlēties komandā” meistarklase
 • 13.09.2016 Rīgas Jauniešu centrs “Kaņieris” Meistarklase “Improvizācijas pamati”
 • 06.05.2016 ES māja, Eiropas dienu ietvaros Improvizācijas meistarklases ar tēmu “Eiropas valstis”

FESTIVĀLU DALĪBA

 • 2014 Amsterdam Improvisation Festival, skatuves darbinieka palīgs
 • 2013 Krakow Theatrical Reminiscences MAK workshop

DEJOŠANAS PIEREDZE

 • 1995 – 1997 Tautas dejas, Tukuma Jaunrades nams
 • 1998 – 2000 Sporta dejas, “Tukuma Dejas”
 • 2005 – 2006 Vēderdejas, Siguldas Kultūras nams
 • 2007 – 2010 Showdance, laikmetīgā deja, jazz, hip-hop, Deju studija “Demo”

PIEREDZE:

 Mairita iepazinās ar improvizācijas teātri 12 gadu vecumā Siguldas Jauniešu centrā, un sākot no tā brīža arī iegrima šajā mākslas nozarē. 2010. gadā viņa nodibināja savu pirmo Improvizācijas teātri ar nosaukumu “TIT”, iegūstot pirmo pieredzi kā skolotājai un organizējot izrādes Rīgā un Tukumā. Pēc kāda laika paralēli “TIT”, Mairita vadīja nodarbības savām komandām arī Siguldā un Rīgā. Paņemot viena gada pauzi un analizējot savu iepriekšējo darbību, Mairita sāka strādāt pie sava bakalaura darba “Improvizācijas teātris Latvijā”, kurā tika sakopota informācija par improvizācijas teātra vēsturi un galvenajām iezīmēm balstoties uz vairāk kā 20 intervijām un apmeklējot dažāda veida izrādes un veicot to analīzi. Līdz ar teorijas analizēšanu, 2013.gadā viņa uzsāka savu jauno projektu “Tea Tree”, kas joprojām aug un attīstas.


Asistenti

Arturs G. Jenots

Edgars Spudiņš

Edijs Morozs