MEISTARKLASES


 

Kevin Scott USA

( Kevins Skots )

 

Kevins Skots uzsāka savu skolotāja karjeru 1990.gadā pasaules slavenajā Čikāgas improvizācijas skolā “Second city”. Viņš turpināja pasniegt improvizāciju daudzās dažādās skolā un organizācijās kā piemēram “Gotham City Improv”, “The People’s Improv Theater”, kā arī citās iestādēs. Viņš bija viens no dibinātājiem trijos leģendārajos garās formas ansambļos (Chicago’s Big Bang, New York’s Burn, Manhattan and Centralia) un ir apmācījis tehnikas, kuras ir apguvis un attīstījis katrā no trim ansabļiem 20 gadu laikā. Viņš ir speciālists fiziskajā/organiskajā improviācijā, kā arī ir komēdijas improvizācijā. Šos improvizācijas aspektus viņš ir mācījis visā pasaulē – “The BIG IF” Barselonā, “The Wurzburger Improtheater Festival”, kā arī “Padua” Itālijā un Anglijā un Vācijā.

 


1. MEISTARKLASE

 24. Oktobris 19:00 līdz 22:00

 

COMIC DEVICES

Panākt, lai cilvēki smejas par to, kas notiek uz skatuves, patiesībā ir ļoti viegli – vienmēr var atsaukties uz kaut ko smieklīgu, ātri izspēlēt joku vai vienkārši nospēlēt dīvaini. Taču šie triki ļoti ātri noveco un skatītāji no tiem ātri nogurst. Lai veidotu jautras un smieklīgas ainas un uzturētu skatītāju interesi, ir nepieciešams zināt komēdijas struktūru un uzbūvi – elementiem, ar kuru veidošanu mūs iepazīstinās Kevins Skots. Meisterklašu mērķis ir palīdzēt improvizācijas aktieriem radīt kopīgo valodu gan uz skatuves, gan ārpus tās un palīdzēt viņiem kļūt vairāk par vienkārši smieklīgu tēlu un dialogu virzītāju smieklīgās ainās. Šo komēdijas paņēmienu apgūšana atvieglos improvizācijas aktieriem izpausties ārpus viņiem ierastās komiskās vides, ko mēdz dēvēt par ainas spēli vai komisko dzinēju. Meisterklase palīdzēs improvizācijas spēlētajiem atklāt jaunus komēdijas rīkus un paņēmienus, kā arī ietērpt vārdos līdz šim iegūtās zināšanas.


Meisterklasē apskatītie elementi: ainu pamatstruktūra, uzdevumi izkļūšanai no komforta zonas, vienkārši, bet neiespējami uzdevumi, pretmetu sadursme, aizvietošana u.c.2. MEISTARKLASE

25. Oktorbris  19:00 līdz 22:00

 

ACTION IMPROV

Viena no kļūdām, ko visbiežāk pieļauj improvizācijā, ir statisku ainu veidošana, kurās ir daudz dialoga un maz kustību. Lai spēlētājiem un ainu videi piešķirtu enerģiju, liela nozīme jāpievērš darbību jeb action improvizācijai, kuras galvenās tehnikas aizgūtas no tādiem žanriem kā klaunāde un Delartiskā komēdija. Meistarklasē sevišķi liels uzsvars tiks likts uz aktieru un vides fizisko apzināšanu, kas raisīs iedvesmu ainu un tēlu radīšanā. Semināra dalībniekiem būs arī iespēja iepazīties ar tā dēvētā organiskās improvizācijas stila elementu – spoguļa un transformācijas tehniku – pielietojumu garo ainu veidošanā.

Improvizācija, kas balstīta uz tēliem – padziļināta meistarklase, kas veltīta unikālu tēlu radīšanai un attīstīšanai. Tiks apskatīti tādi koncepti kā arhetipi un stereotipi un tiks parādīta atšķirība starp tēla atveidi un tēla izveidi, lai dalībnieki vēlāk paši spētu attīstīt, pētīt un veidot tēlus. Dalībnieki uzlabos prasmi spēlēt lomas ar pastiprinātu atdevi un patiesumu, kā rezultātā tēls kļūst par noteicēju, bet improvizācijas aktieris pārtop par piedzīvojuma ceļa biedru.money

Viena meistarklase 50€

Divas meistarklases 80€

Grupām no 5 cilvēkiem 20% atlaide

karteKrišjāņa Barona ielā 41/43

Rīga, Latvija

 

kalendars

24. un 25. Oktobrī

19:00 līdz 22:00

 

2016 © Tea Tree